Elsősorban a budapesti tömegközlekedést használók figyelmébe ajánlom a következő szösszenetet. A téma mindig nagyon aktuális, nekem nap, mint nap meggyűlik a bajom a mérgezett egérként szaladgáló emberek tömegével.
- Mindig az út jobb oldalán közlekedünk. Ezáltal nem keresztezi egymás útját a szembe forgalom. Ez vonatkozik a lépcsőkre, mozgólépcsőkre, metrókijáratokra, stb. Jobbra tarts. Akár a KRESZ-ben.
- Amikor a végállomáson álló metróajtó nyitva áll és a felette lévő lámpa még nem villog, nem kell rohanni. Nem fog a szerelvény hirtelen teleportálni.
- Viszont, mikor a lámpa már pirosan villog, nem érdemes megkezdeni a felszállást. Aki mégis így tesz, ne lepődjön meg, ha az ajtó elkapja valamelyik testrészét.
- Miután felszálltunk egy tömegközlekedési eszközre és látjuk, hogy a járaton rengeteg üres tér van még, akkor odébb állunk, hogy ne egymás elől szívjuk el az amúgy is kevés levegőt, illetve, hogy ne kelljen egymás szagát szívnunk - különösen - a fülledt, nyári melegben.
- Mikor egy nagyobb tömeg előtt haladunk, nem jó döntés hirtelen megállni. Kifejezetten nem az út közepén.
- Mozgólépcső előtt, szintén nem állunk meg puszilkodni, csacsogni, telefonszámot cserélni.
- Az állva utazó embert leszállásnál nem lökjük le a csukott ajtón. Még, ha sietünk, akkor sem. Ha nyugdíjasok vagyunk, akkor pedig különösen nem.
- A biciklizés nem kiváltság. A járda még mindig a gyalogosé. Éppen egy csomóponthoz gurultál, ami tele van siető emberekkel? Akkor szállj le a bicikliről és told magad mellett!
Tegnap egy agresszív férfi, megragadott a vállánál egy nála vagy másfél méterrel alacsonyabb lányt és erőszakosan arrébb lökte. Csak úgy, mindenféle előzmény nélkül.
Elmondhatná valaki mi a fene ütött az emberekbe.
Peace Out
0 comments:
Megjegyzés küldése