ÜDVÖZÖL A SASSYFEST

Minden évben, mindenképpen

ARE YOU STILL ON TINDER?

Kalandozások a modern társkeresés világában

NYAKUNKON A NYÁR...

...és vele együtt a nyári koncert dömping: Good Charlotte, Bastille, Tom Odell és még sokan mások, idén Magyarországon!

HAMBURG

Életem egyik legnagyobb kalandja áll előttem a festői német városban

THE BIEBERS KONCERT AZ AKVÁRIUMBAN

A nagy utazás előtt még egy koncert itthon belefér

2013. november 24., vasárnap

Aztán a róka előkapott egy stukkert...

E hét pénteken tartotta sokadik nyílt napját a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem. Idén az volt a terv, hogy minden olyan előadást meghallgatok, amiről tavaly lemaradtam, azonban a sors nem így akarta. Az orrom előtt száguldott el a 20 percenként közlekedő 291-es busz, így lemaradtam a köszöntőről, valamint a könyvtárat és a HÖK-öt érintő előadásokról is, ugyanis mire odaértem természetesen már tömve volt az Auditórium, az ajtóból pedig semmit sem lehetett hallani.

A textiltervezés külön kiselőadására, azonban időben érkeztem. A teremben idén többen voltak, mint tavaly, a tanszék vezetője pedig kicsit más oldalról közelítette meg a szakról tartott előadását, amit érdemes volt végighallgatni. Pár dolgot feljegyeztem az agyamba, ami hasznos lehet még, bár azokat inkább a mappaleadást követő fordulókban tudnám hasznosítani, úgyhogy jövőre végre meg kellene ugrani azt a nyamvadt első fordulót.

Az előadást követően körbenéztem a teremben, majd az egyetemen járkáltam, bár nem sok újat láttam, olyan volt az egész, mint a Zara esetében: mintha hazajárnék.
Akadt pár szabad órám a Design Intézet összevont előadásai előtt, így kiültem egy kicsit az udvarra és megpróbáltam érezni az egyetemi feelinget, bár a hideg nagyon szeretett volna visszatessékelni az egyetem meleg falai közé. Pár perce üldögélhettem csendes magányomban, mikor mellém telepedett két lány, egyikük meglehetősen élénk volt. Egyszer csak megkérdezte tőlem mióta járok az egyetemre. Nagyon hízelgő volt, úgyhogy ezek után mondanom sem kell mennyire jól indított nálam. Aztán hirtelen bevont a beszélgetésbe, mintha már ezer éve ismernénk egymást. Bár a beszélgetés szó nem igazán fejezi ki azt a laza fecsegést, ami nagyjából másfél órán át tartott közöttünk. Életemben nem találkoztam még ilyen pozitívan harsány és energikus személlyel. Nagyon régóta először éreztem azt, hogy feltöltött valaki jelenléte, ahelyett, hogy leszívott volna. Nagyban kerülöm az energiavámpírokat, de időnként az ember képtelen kikerülni ezt a típust. Viszont a másik véglethez még nem nagyon volt szerencsém, pedig igényem lenne rá.

Olyan volt a lány egész személye, mint amilyenre régebben én is vágytam. A folyamatos gondolatáramlás közös tulajdonságunk, nekem azonban nem szokásom mindent megosztani a hallgatósággal. Sajnos az érdeklődési körünk azonban nem egyezett, így egy idő után szétválni kényszerültünk. Remélem még keresztezik egymást az útjaink a jövőben.

A Design Intézet előadása előtt háromnegyed órával, már be lehetett ülni a nagy terembe, addig pedig az animációs szak növendékeinek kisfilmjeit nézhettük meg. Erre utal a bejegyzés címe is. Sok remek filmet láttam, de az utolsóban olyan humor és kreativitás volt jelen, amitől mindenki eldobta a haját a teremben. Kerestem a neten, de sajnos eddig még nem találtam meg, de ha ráakadok mindenféleképpen megosztom, mert ez olyasvalami, amit mindenkinek látnia kell.

A prezentációk frissítve voltak, így nagyrészt nem a tavalyi műsor volt. Idén is a Formatervezés vitte a prímet, de végre a Textiltervezés is izgalmas volt, a szak tanulói nagyon érdekes és ösztönző előadásokat tartottak. Be kell valljam, néhány pillanatra elkalandoztam és elképzeltem, ahogy én állok a pódiumon és beszélek arról, miként sikerült beindítanom a saját márkámat egy pályázat során megnyert összegből. 
Merjünk nagyot álmodni. De ekkorát?

Nagy vonalakban ez volt a nyílt nap. Nekem. Egy ideig még kóvályogtam, aztán elindultam vissza, így is már sötétedett és még a munkahelyemre is be kellett ugranom, hogy megnézzem a beosztásomat. Száműzve lettem a munkából pár nap erejéig, így a kényszerszabadság alatt sok dologra volt időm, de be kell valljam így a végére már kicsit hiányzik a pörgés, úgyhogy várom a holnapi folytatást.

A Zara-s kiruccanás után, végre eljutottam a Westendben nyílt Vapianoba is és egész napos koplalásom után megajándékoztam magam egy isteni spenótos, ricottás raviolival. Mennyei volt. Eddig három Vapit teszteltem és eddig magasan ez vitte a prímet. Bár az is lehet, hogy csak nagyon éhes voltam.








Peace Out

2013. november 21., csütörtök

Csuda csinos ez a harc

Ha egy lány szeme megakad egy szép fiún
Jön a terv, s agya zakatol a háborún
És az első lépés nem más,
Üde csábos, vonzó arc
Az a fő, legyen sikkes az a nő,
Csuda csinos ez a harc


Bevetés - elöl pihe-puha bársony kell
Pici toll, hogy a férfi szava álljon el
Alul könnyű fényes szatén
Meg egy lehelet selyem
Kis brokát máris nyered a csatát
Itt a taft, oda is tűzz 
Szinte elalél ki lát
S ha a muszlim is jő, győz a túlerő
Ez a nagy terv hát


Idenézz
Cuki napernyő, de szúr, ha kell
Jön a sál, mint a vipera, ha átölel
Meg az apró hercig kalpag
Meg egy tű a bajonett
És ha már érted végre térden áll
Akkor elvérzett

Nosza láb 
Beletipor ez a pár topán
Kesztyűt föl
Csipkefegyver, ez a harc csoda ám
Ha a földre hull a fátylad
És a fűződ sincs tovább

Öved ám mint korbács szaporán
Táncol bőrén igazán
Ez a győzelem talán
Ennyi volt és kész
Ehhez nem kell ész
Diadal vár rám 

Mars isten úgy kívánta Vénuszt
Hogy vágya napról napra nőtt
Ám jött egy csel: egy szoknya gombbal
És vénuszdombbal legyőzte őt

Ez a harc
Mindent férfit izgat, nem vitás
Némi gyöngy
No meg fodor
Lesz a ráadás

És a házasságtöréstől 
Semmi meg nem menti őt
Mert a vágy célja nem más, mint az ágy
Az a pihe-puha lágy hamar megadja magát


Hölgyek küzdeni harcra fel!
Hölgyek, bármilyen eszközzel
Bátran üss, de csak érzéssel
Úgy szól a mendemonda, 
Szép a férfi avagy ronda
Győz a nő, ha kedve tartja
Csuda csinos ez a harc

Peace Out

2013. november 20., szerda

Stranger Souls

Minden ember egy külön lélek és minden lélek egy külön kis sziget.
És olykor - gyakrabban, mint azt gondolnánk - mások a mi kis féltve óvott világunk részeseivé válnak. Ebben a felgyorsult világban, minden a hirtelen benyomásokról és a korán levont következtetésekről szól.
Bár az is lehet, hogy csak az én fejemben óriási a zűrzavar.


Van, amikor elzárkózom a külvilág elől és csak testben vagyok jelen. Bedugom a fülem és beletemetkezem egy könyvbe. De van, amikor rám tör a szemlélődés vágya. Mikor még ballonkabátra sem volt szükség, valahol a nyári kánikula utáni oázis idején, egy meglehetősen összetört lányra lettem figyelmes a buszon. Húsz percet ,,töltöttünk együtt" és ő végig sírt. Az első gondolatom az volt: biztosan meghalt valakije. Aztán arra gondoltam, hogy talán nem sikerült valamelyik vizsgája és ő az a fajta lány, aki a szívén viseli ezeket a dolgokat. Majd - lévén, hogy a munkából tartottam haza - latba vettem, hogy mi van, ha elveszítette a munkáját és most kicsit kétségbe van esve a jövőjét illetően. 
Annyi minden válthat ki szomorúságot az emberből, hogy itt inkább meg is álltam a gondolatmenetben és azzal a konzekvenciával zártam a töprengést, hogy bármi is legyen az oka a lány szomorúságának, ő sír, én sajnálom. Emberek vagyunk, elsétálunk egymás mellett. 
Különben is, mi a helyes egy ilyen helyzetben?

Egy másik este, különféle étkezdék központjában üldögéltem és nagy magányomban egy Burger King-es alkalmazottat figyeltem a távolból, akit gyakran szoktam látni az éjszakai műszakában. Meglehetősen lassú és sokszor kérdezi, hogy 'Mi?'. Ha nem a munkáról van szó meglehetősen buzgó. Nincs benne semmi kirívó, semmi különös. Valamiért számomra mégis érdekes egyén. És nem csak azért, mert emlékeztet egyik volt angol tanáromra.

Tegnap, a metrón figyeltem egy férfit. (Oké, ez a bejegyzés lassan beteg fordulatot vesz.) A 40-es éveit taposhatta. Nagyon egyszerű embernek tűnt, kezében egy túl régi telefonnal, ami egy annál is régebbi, áttetsző tokban volt. A jobb zsebében egy kuponköteget gyűrögetett. Átlagember lehetett, aki valószínűleg a munkából tartott haza. Először a szép, hosszú szempilláira lettem figyelmes. Ettől az apró részlettől a férfi egész megjelenése különlegessé vált. A különlegesség jegyében elkezdett érdekelni, hogy vajon van-e valaki az életében. Szeret-e valakit és van-e valaki, aki viszont szereti. Hogy boldog-e.
Aztán egyszer csak megérkezett a metró a célhoz, úgyhogy én leszálltam szépen és a ,,közös történetünk" ezzel véget is ért.

Viszont a gondolataim kísértek tovább az utamon. Gondolkodtam a magányon. Senkinek sem kellene megtapasztalnia azt. Csak és kizárólag annak a jótékony formáját. 
Annak, akit nem vesz körül család, se szeretet, annak rá kellene találnia valamire, ami helyettesíti az űrt az életében.
Nem igazságos, hogy egyedül jövünk világra és egyedül is távozunk onnan.

Bár mind egy körforgás részesei vagyunk és a mi kis életünk is egy bizonyos körforgás, melyben nagyrészt megtapasztaljuk a jót és a rosszat egyaránt. És a végelszámolásnál elvileg egyensúlyba kerül minden.


Vajon az én személyem hány embert késztetett töprengésre? Mikor zokogva a napszemüvegem mögé bújva metróztam a károlyiból hazafelé. Mikor magamban mosolyogtam Sookie és Eric végeláthatatlan évődésén. Vagy mikor először csodálkoztam rá a világra kontaktlencsében.

Nem vagyok kifejezetten kíváncsi vagy érdeklődő. De az elmém egy végtelen tenger, amiben megállíthatatlanul örvénylenek a gondolatok.

Peace Out

2013. november 12., kedd

1960 - 1970



























Peace Out

2013. november 11., hétfő

Find your Home

Nagyon jó munkát végeztek a 'The Carrie Diaries' készítői a főszereplő megformálása során, ugyanis a karakter van olyan agyzsibbasztó, mint a nagy elődben, a Sarah Jessica Parker által megformált Bradshaw.
Tehát nem, határozottan nem Carrie a kedvenc karakterem. 
Miranda cinizmusa, sarkalatos nézetei a szerelemről, karrierista hozzáállása, mind közelebb állnak hozzám.

Mondjuk az is igaz, hogy a fiatalabb kiadással még tudok azonosulni. Hiába a történet alapjául szolgáló könyv, hiába a 6 évadnyi utóélet és a ráadás mozifilmek, a sorozat teljesen más irányba tart, mint ami. Ez nem feltétlenül rossz, valami megfogott a történetben, (a meglehetősen szemet gyönyörködtető Austin Butler-en kívül is) de a neveket, meg a nagy általánosságokat leszámítva ez egy teljesen más történet, aminek szüksége volt az e fajta hírverésre ahhoz, hogy megállhassa a helyét a sorozatok kegyetlen világában.

Maga a Bradshaw jelenséget azonban értem és magaménak érzem. A kapcsolódási pont az a két dolog, ami őt számomra nagyszerűvé és emberközelivé emeli.

Az egyik az írásban való kifejeződés. 
Van némi problémám a szavakkal az élőbeszédben. Nem tudom jól kifejezni magam, sokszor nem találom a megfelelő kifejezéseket, van, hogy kicsit dadogok. Nem is biztos, hogy ez a többségnek feltűnik, de én tudom és zavar. Az írás során azonban nem kell szembesülnöm ezekkel a hiányosságaimmal, éppen ezért is szeretem inkább leírni a gondolataimat, mint kimondani őket. A szavak feloldják a lényeget. A fejemben, a belső hangom előadásában, minden olyan más. Egy kicsit több is.

A másik dolog természetesen a divat.
Amit megtanultam Carrie-től az az, hogy hogyan találhat az ember menedéket a divat iránti szenvedélyében. Az öltözködés szintén önkifejezés, üzenet a társadalomnak, az utca emberének, aki nagy valószínűséggel a borító alapján megfogalmaz rólad valamit. Másodpercek töredéke alatt.

Bradshaw lehetett merész, a designer ruháiban senki sem akarta meglincselni a már mindent látott New York városában. Az emberek szabad szelleműsége valószínűleg sokat hozzátett ahhoz a nagy szerelemhez, amit Carrie az otthona iránt érzett.

Sajnos ez a szabad szelleműség nálunk még nem bontakozott ki, de mi is abban a világban élünk, ahol már elveszíti karcos jelentését a szó: polgárpukkasztás.
Lassan már nem botránkozunk meg semmin. Miley Cyrus mindenféle mondanivaló nélkül vonaglik egy szál semmiben a nyilvános megjelenésein, Rihanna kokaint szippant egy biztonsági őr fejéről egy fesztivál közepén, Lady Gaga pirosra festett mellbimbóval pózol egy újság hasábjain.
Látjuk a képeket, elolvassuk a cikkeket, majd legyintünk egyet és megnézzük nyertünk-e a héten a hatoson.

Érzem már az emberek enyhülését a megjelenés terén, bár magyar viszonylatban nyilván visszafogottabb a helyzet. 
Mikor először vonultam végig a nemrég beújított bundacsodámban, nem egyszer rezzentem meg, az engem fürkésző tekintetek kereszttüzében. Másodjára már nagyobb volt a magabiztosságom és elmosolyodtam néhány kocsányon lógó szem látványán. Harmadik alkalommal pedig végre megértettem, hogy miről is szól a divat. Az öltözködés.
Nem az a lényeg mi van rajtad, hogy mit látnak a többiek. Ami számít az az, hogy mivé/kivé válsz azáltal, amit hordasz.


Mióta a Zara-ban dolgozom, minden héten arcon vág a divat mindenféle formája. A vezetők, a menedzser, mind talpig Zara-t hordanak. Sok a különleges darab, mégsem botránkoztatnak meg senkit a megjelenésükkel, sőt ellenkezőleg. 
Mikor én az első utamat tettem meg a munkahelyemre a kabátomban, ahelyett, hogy a munkatársaim összesúgtak volna a hátam mögött, megjegyzéseket tettek volna rám és mindeközben még legszívesebben le is löktek volna egy magas épület tetejéről, megdicsértek. Nem csak úgy rámondták a bundámra, hogy mennyire szép, nem játszottak rá arra sem, mennyire örültek annak, hogy megvettem. Őszinték voltak. 
És ez egy oda-vissza működő dolog, ami nagy szó, mert nem vagyok a józan bókok embere.

Olyan ez az egész, mintha végre hazataláltam volna.

Peace Out

2013. november 7., csütörtök

And isn't afraid to ask















Az utód, az előd.


Peace Out